DO WSZYSTKICH GRUP GOPR – PROŚBA O POMOC !

DO WSZYSTKICH GRUP GOPR - PROŚBA O POMOC !

DO WSZYSTKICH GRUP GOPR – PROŚBA O POMOC !

DO WSZYSTKICH GRUP GOPR – PROŚBA O POMOC !

Jak już informowaliśmy wpisem z 8 lipca b.r., Pani Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy (SP5FM), konstruktora radiotelefonów “Klimek” i “Wawa” używanych przez wiele lat we wszystkich Grupach GOPR, realizuje film “LEGENDA KLIMKA”.
Zdobycie archiwalnych materiałów nie jest łatwe, czemu i trudno się dziwić, skoro wspomniane radiotelefony wyszły z użycia już bardzo dawno temu. Czynimy co w naszej mocy, aby pomóc Pani Kaczorowskiej w realizacji Jej wspaniałego projektu, ale nie dysponujemy niestety żadnymi materiałami filmowymi. Nie mógł tu pomóc TOPR, nie mogła pomóc (?) Polska Kronika Filmowa.

Potrzebne są nagrania z akcji ratunkowych, bądź ćwiczeń, podczas których “choć przez chwilę” widać “Klimka” lub “Wawę” .

Zwracamy się więc z apelem i prośbą do Wszystkich, którzy mogliby pomóc. Bardzo możliwe, że w archiwach Grup GOPR lub w domach prywatnych, w magazynach, w kartonach, zapomniane i nieużywane, leżą cenne materiały filmowe, które mogłyby być Pani Kaczorowskiej udostępnione.

Bardzo liczymy na Waszą pomoc i prosimy o kontakt!

Anna Kokesch - Antenka
O Anna Kokesch - Antenka 390 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR

1 Komentarz

  1. Witam serdecznie. W filmie “Spirala” Krzysztofa Zanussiego występuje nasz legendarny “KLIMEK”. Kolega Bartek, SQ9APD zamieścił cały film na stronie SOTA-SP czylihttp://sota-sp.iq24.pl/default.asp?grupa=162837&temat=442450.

Komentowanie jest wyłączone.