KARŁÓW 2018 – XXIV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

KARŁÓW 2018 - XXIV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM
© MARIAN SAJNOG / RATOWNICTWO GÓRSKIE

KARŁÓW 2018 – XXIV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

KARŁÓW 2018 – XXIV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

24 lata minęły już od pierwszych, bardzo trudnych zawodów w ratownictwie górskim. Miejsce, czyli Karłów w Górach Stołowych, wybrano idealnie. Tak pod względem specyficznych właściwości skalnych o dużej trudności technicznej, jak i możliwości promocyjnych ratownictwa górskiego.

Zawody te, to nie tylko współzawodnictwo ratowników. To także spotkania integracyjne ze sponsorami, którzy namacalnie mogli poznać pracę nie tylko ratowników górskich.  W zawodach biorą bowiem również udział strażacy, pracownicy Straży Granicznej, ratownicy górniczy KGHM.

Zawody są piekielnie trudne; to ponad 6 km bieg z dużym przewyższeniem wysokości, urozmaicony wyczerpującymi konkurencjami technik linowych z elementami autoasekuracji, a przede wszystkim ratowania przy pomocy technik linowych.

 

Sprzyjająca pogoda i dobra organizacja były dodatkowym atutem tegorocznych zawodów. Nad całością czuwał Naczelnik GOPR Jacek Dębicki.

Tegoroczne zawody były też wyzwaniem dla nowego Naczelnika Grupy Wałbrzysko – Kłodzkiej, Łukasza Pokorskiego, piastującego tę trudną funkcję od 1 września tego roku.

Przy okazji, w imieniu swoim i naszej redakcji, życzymy nowemu Naczelnikowi wytrwałości i odporności na wszelkie przeciwieństwa, a będzie miał ich ich niemało.

Zarówno zwycięzcom jak i przegranym składamy serdeczne gratulacje.

Do zobaczenia w przyszłym roku w Karłowie!


Grupie Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie zdjęć zamieszczonych w slideshow, jak również za przesłanie oficjalnych wyników Zawodów.

Do pobrania (pdf) :

Wyniki Karlów 2018 – Kategorie

Wyniki Karlów 2018 – OPEN

Marian Sajnog
O Marian Sajnog 220 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR