MACIEJ BERBEKA I TOMASZ KOWALSKI

MACIEJ BERBEKA I TOMASZ KOWALSKI – – ✝ 5/6 MARCA 2013

MACIEJ BERBEKA I TOMASZ KOWALSKI

“… i nawet gdy góra zabierze mnie… zostanę tam… gdzie serce być chce…..

Początkowo radosne informacje niestety bardzo szybko przerodziły się w smutek, łzy i rosnące wśród ludzi wątpliwości. „Czy warto poświęcać życie dla pasji? Czy pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak było warte życia dwóch polskich himalaistów – Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego?” Ciężko odpowiedzieć na te pytania…”     Fragment artykułu ”Górskie marzenia – Broad Peak – M.Berbeka i T. Kowalski” 
MACIEJ BERBEKA I TOMASZ KOWALSKI
źródło:
Tygodnik Podhalański
Za odniesiony ogromny sukces zapłaciliście najwyższą cenę.
Cześć Waszej Pamięci !

Rodzinom, Przyjaciołom i Kolegom Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy zaginęli podczas zejścia po zdobyciu szczytu Broad Peak w dniu 5 marca 2013 roku – składamy tą drogą wyrazy naszego najgłębszego współczucia.

Zespół redagujący:
Marian Sajnog, Anna Kokesch, Mariusz Czerski, Jacek Jaśko

Echa w prasie międzynarodowej:

Triumph und Entsetzen am
Broad Peak
– Frankfurter
Allgemeine Zeitung
Anna Kokesch - Antenka
O Anna Kokesch - Antenka 394 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR

4 Komentarze

  1. Od kilku dni nie mogę znaleźć sobie miejsca…nie znałam ani Pana Tomka a ni Macieja..ale ta tragedia odbiła się na wszystkich wrażliwych ludziach.Jest mi ogromnie przykro…łacze się w bólu z rodzinami i przyjaciółmi.I wbrew logice ciagle mam nadzieję ze nastąpi cud…i okaże się ze udało im sie wrócić.:(

    • Tak, przejście do porządku dziennego po konfrontacji z wydarzeniami tego rodzaju jest bardzo trudne. Cuda nie zdarzają się niestety, acz mini-nadzieję należy mieć zawsze.
      Z podziękowaniem za Pani wpis – Anna Kokesch

  2. Radość miesza się ze smutkiem, tryumf i sukces z porażką. Wielka, wielka szkoda… Ważne, by należycie uszanować pamięć zmarłych. Teraz pewnie chodzą już po innych górach, na zawsze pozostając w miejscu które kochali.

Komentowanie jest wyłączone.