MODLITEWNIK RATOWNIKA GÓRSKIEGO

MODLITEWNIK RATOWNIKA GÓRSKIEGO-Ksiadz-Gacek
© RATOWNICTWO GÓRSKIE

MODLITEWNIK RATOWNIKA GÓRSKIEGO

Wielka szkoda, że niektóre ważne wydarzenia docierają do nas z dużym opóźnieniem.  Śpieszymy więc z nadrabianiem zaległości i informacją o kolejnej promocji książki autorstwa ratownika GOPR. Tym razem jest to nieco odmienny rodzaj literatury, a mianowicie – modlitewnik. Autorem jest Ksiądz Szczepan Gacek – ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR, przewodnik beskidzki i tatrzański oraz krótkofalowiec o znaku wywoławczym SP9VRJ. Kapłan o ogromnej skali zainteresowań, który co roku poświęca około trzystu godzin służbie w GOPR. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego, proboszczem której jest Ksiądz Gacek, znajduje się w przepięknie położonym Gliczarowie z którego roztacza się bajkowy widok na Tatry.

MODLITEWNIK RATOWNIKA GÓRSKIEGO - widok na Tatry z Gliczarowa
Zdjęcie ze zbiorów Księdza zostało wykonane z motolotni
autor: Andrzej Bachleda Żołnierczyk
Miesiąc temu odbył się tu Zlot Krótkofalowców. Promocja Modlitewnika odbyła się w czerwcu, w pięknej scenerii Starych Wierchów w Gorcach.
Obszerna fotorelacja z tej uroczystości zamieszczona jest na portalu Podhale Region, pod adresem: http://podhaleregion.pl/galerie/4541-galeria-msza-na-starych-wierchach.   Mam nadzieję, że los pozwoli mi zarówno odwiedzić dawno niewidziane Gorce jak i osobiście poznać Autora przesłanej mi dziś modlitwy z Modlitewnika, za którą bardzo dziękuję:
Modlitwa dziewczyny za chłopaka – ratownika
Obejmujesz Panie swoim sercem wszystkich ludzi. Bądź pociechą i radością dla mojego chłopaka, który pełni dyżur ratowniczy w górach.
Błogosław mu w chwilach trudnych, beznadziejnych i radosnych. Niech szczęśliwie  i cało powróci do nas, kiedy spełni swoje obowiązki dla bliźnich. 
Amen.
Anna Kokesch - Antenka
O Anna Kokesch - Antenka 396 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR

1 Trackback / Pingback

  1. DLA LUDZI GÓR, SŁOWO BOŻE – NOWA KSIĄŻKA KSIĘDZA SZCZEPANA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


three × 1 =