PODZIĘKOWANIE DLA ZWIĄZKU GMIN KARKONOSKICH

PODZIĘKOWANIE DLA ZWIĄZKU GMIN KARKONOSKICH
© KRZYSZTOF SAWICKI / RATOWNICTWO GÓRSKIE

PODZIĘKOWANIE DLA ZWIĄZKU GMIN KARKONOSKICH

Podziękowanie dla Związku Gmin Karkonoskich.

Egzystencja naszego magazynu – Ratownictwo Górskie – uzależniona jest nie tylko od finansów których ciągle brakuje, ale też od przychylności ludzi dobrej woli. Do takich należą dyrektor Związku Gmin Karkonoskich, Witold Szczudłowski i kierownik pracowni krajoznawczej Krzysztof Tęcza. To dzięki nim udało się dotychczasowe numery wydrukować.

W podzięce postanowiliśmy przekazać na ręce Krzysztofa Tęczy, unikalne już w tej chwili, dwa bardzo stare wydania Wierchów – 1949 i 1952.

Krzysztof  jest również działaczem PTTK, gdzie pełni ważne funkcje społeczne. Jest znawcą nie tylko Karkonoszy i gór polskich, ale wędruje też po innych górach. Aktualnie jest w trakcie przygotowań do  wyjazdu na Kilimandżaro.

Dla naszej Grupy Regionalnej, pomoc Związku Gmin Karkonoskich i pracowni krajoznawczej jest szczególna. W organizacji jubileuszy, czy wydaniu „Zeszytów historycznych” poświęconych 40-leciu Grupy Karkonoskiej GOPR.

Rok 2018, to rok kolejnych jubileuszy: 50-lecie lawiny w Białym Jarze,110- lecie ratownictwa w Karkonoszach, no i jeszcze kilka innych “pomniejszych”. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach na pomoc Związku Gmin Karkonoskich możemy liczyć, za co z góry dziękujemy.

Marian Sajnog
O Marian Sajnog 217 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eight − 1 =