RATOWNICY GOPR DLA NEPALU

RATOWNICY GOPR DLA NEPALU

” Łączymy się z Polską Akcją Humanitarną (PAH) i prosimy Was o finansowe wsparcie dla ofiar trzęsienia Ziemi w Nepalu! Podajcie dalej, każda kwota ma znaczenie. Dzięki ogromne! Grupa Beskidzka GOPR.” 

RATOWNICY GOPR DLA NEPALU

Dzięki inicjatywie ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR zebrano ponad 30.000 zł i zakupiono sprzęt dla potrzebujących po trzęsieniu Ziemi w Nepalu.
RATOWNICY GOPR DLA NEPALU

Pierwszy transport zawierający śpiwory, namioty i odzież jest już w drodze i zostanie przekazany poszkodowanym przez Polską Akcję Humanitarną (link)
Jak w rozmowie telefonicznej powiedział mi Pan Ryszard Kurowski, pełniący dziś dyżur w Stacji Centralnej Grupy Beskidzkiej GOPR, akcja pomocy dla Nepalu trwa, a niebawem planowany jest kolejny transport.

W dalszym ciągu nie ma kontaktu z około 1000 Europejczyków. Większość z nich przebywała w Nepalu wędrując w regionie parku narodowego Langtang, jak powiedział ambasador UE w Nepalu, Rensje Teerink.

RATOWNICY GOPR DLA NEPALU
Źródło:
Die Presse

Do tej chwili uratowano 800 osób, znaleziono 6.600 zabitych (w tym 50 cudzoziemców), ale poszukiwanych jest jeszcze tysiące osób.
Komisja Europejska zwiększyła swą pomoc dla tego dotkniętego nieszczęściem kraju i wezwała Europejczyków do większego zaangażowania w akcji niesienia pomocy.
Oprócz żywności, czystej wody, namiotów, kocy, zestawów higienicznych i generatorów, potrzebne są jak najpilniej mobilne kliniki, pielęgniarki i lekarze. Ostrzega się przed wybuchem epidemii cholery.

Sytuacja w Nepalu jest tragiczna, a apel i inicjatywa ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR godne najwyższego uznania.

Za rozmowy telefoniczne i udzielone informacje bardzo dziękuje

Anna Kokesch “Antenka”

Anna Kokesch - Antenka
O Anna Kokesch - Antenka 394 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR