#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI

SOS - ratunek – centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych

#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI
© FUNDACJA SOS NA RATUNEK

#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI

#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI

#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI

SOS – ratunek – centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych to projekt stworzony w ramach partnerstwa Fundacji SOS na ratunek, Grupy Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Gminy Ustrzyki Dolne oraz Lwowskiej regionalnej służby kontrolno-ratowniczej związku sportowo-turystycznego Ukrainy.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 stycznia 2019 r. i zakończy się 31 grudnia 2020 r.

Herb Gminy Ustrzyki Dolne

W ramach projektu powstanie centrum szkoleniowe oraz koordynacji transgranicznych akcji ratowniczych w Równi w Gminie Ustrzyki Dolne, za którego funkcjonowanie odpowiadać będzie Fundacja SOS na ratunek oraz centrum treningowe i ratownicze w Sławsku prowadzone przez partnera ukraińskiego.

GOPR Grupa Bieszczadzka oraz Lwowska regionalna służba kontrolno-ratownicza zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt ratowniczy, w tym pojazdy operacyjne, sprzęt medyczny, ewakuacyjny, ratownictwa wodnego, lawinowego oraz drony z kamerami termowizyjnymi. W nowopowstałym i nowocześnie wyposażonym centrum w Równi zostaną przeszkoleni ratownicy GOPR Grupy Bieszczadzkiej, Lwowskiej regionalnej służby kontrolno-ratowniczej oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Ustrzyki Dolne.

Zostanie również stworzony system koordynacji transgranicznych akcji ratunkowych – w pełni kompatybilny z wyposażeniem ratowniczym zakupionym w projekcie, który zostanie trwale zaimplementowany do działalności GOPR Grupy Bieszczadzkiej oraz Lwowskiej regionalnej służby kontrolno-ratowniczej.

Stosowanie tego systemu zredukuje czas mobilizacji i organizacji akcji ratunkowych na obszarach granicznych, zwiększając skuteczność akcji i przekładając się bezpośrednio na wyższy poziom bezpieczeństwa w regionie.

Planowane jest zorganizowane 8 spotkań tematycznych w Polsce i na Ukrainie dla mieszkańców i turystów w celu zwiększenia wiedzy i świadomości o bezpieczeństwie w górach, sposobach wzywania służb ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy i przygotowania się na wyprawy górskie.

Nowoczesne centrum w Równi pozwoli w przyszłości na prowadzenie najwyższej jakości szkoleń dla obecnej kadry ratowniczej, kandydatów na ratowników z Polski i Ukrainy, strażaków OSP oraz innych służb bezpieczeństwa zapewniając trwałą współpracę oraz zwiększając efektywność służb ratowniczych na terenie Bieszczad, co przyczyni się do poprawy atrakcyjności regionu.

#SOSRESCUE PROJEKT PARTNERSKI

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Wartość projektu wynosi 1 864 110,39 €, a dofinansowanie unijne 1 677 699,34 €.

 

Szczegółowe informacje o Projekcie do pobrania w formie pdf:

SOSRESCUE – informacje o projekcie PL

SOSRESCUE – informacje o projekcie UA

SOSRESCUE – informacje o projekcie ENG

TEKST-FOTO-GRAFIKA © FUNDACJA SOS NA RATUNEK 


Mamy zaszczyt poinformować, że przedstawiony Projekt został przez nas objęty patronatem medialnym

 

 

 

 

Zespół Redakcyjny
O Zespół Redakcyjny 67 artykułów
Zespół redagujący blog i kwartalnik "Ratownictwo Górskie"

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


one × 4 =