LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY
© JULIA KACZOROWSKA / RATOWNICTWO GÓRSKIE

LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

LEGENDA KLIMKA – TRAILER FILMU O WOJCIECHU NIETYKSZY

reportaż multimedialny o konstruktorze i wykonawcy pierwszych radiotelefonów używanych do łączności w górach przez GOPR i polskich himalaistów.
Scenariusz, montaż: Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy
Zdjęcia: Julia Kaczorowska, Filip Gracki


Jako były pracownik Wojciecha Nietykszy, ze szczególną przyjemnością anonsuję powstawanie filmu o moim byłym Szefie. O konstruktorze legendarnych już “Klimków” i “Waw”, przy produkcji których brałam aktywny udział. Zarówno Pani Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy, jak i ja, byłyśmy i jesteśmy w dalszym ciągu zdania, że Dzieło oraz dokonania Jej Dziadka nie zostały nigdy należycie docenione. Wojciech Nietyksza nie należy do osób “goniących za sławą”, ale z pewnością, w głębi duszy, jest mu nieco gorzko.

Mam nadzieję, że film, który ma się ukazać jesienią b.r., a którego trailer tu prezentujemy, będzie nie tylko wspaniałym prezentem Wnuczki dla Dziadka, ale – być może – pozwoli Wojtkowi na chwilę zapomnieć o doznanych rozczarowaniach.

Młodemu Pokoleniu zaś, film przedstawi pionierskie czasy radiofonizacji Pogotowia Górskiego w Polsce oraz Konstruktora radiotelefonów, które przez wiele lat nie tylko efektywnie wspomagały pracę ratowników górskich, ale w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesów polskich himalaistów.

Wasza “Antenka”

Aktualizacja: 26 lipca 2018

Anna Kokesch - Antenka
O Anna Kokesch - Antenka 395 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR

3 Komentarze

  1. Witam serdecznie.
    Informacja dla miłośników górskiej łączności radiowej a zwłaszcza dla zainteresowanych legendą radiotelefonu “KLIMEK”. Otóż w najnowszym magazynie Polskiego Związku Alpinizmu “Taternik” 3/2016 ukazał się bardzo ciekawy wywiad z wnuczką konstruktora radiotelefonu “KLIMEK” kolegi Wojtka Nietykszy, SP5FM – panią Julią Kaczorowską pod tytułem “Historia legendarnego radiotelefonu KLIMEK”. Artykuł zawiera ciekawostki z hiostorii KLIMKA, oczywiście fotografie. Jest także zamieszczony dalszy artykuł pod tytułem : Wracajcie bezpiecznie, odbiór, redaktor Agnieszki SZymaszek. W artykule kolejne ciekawostki z legendy KLIMKA, tym razem jego udziału w wyprawach wysokogórskich organizowanych przez PZA, łącznie z wypowiedziami i historią zastosowania KLIMKA szefa łaczności PZA, kolegi Bogdana Jankowskiego, SP6ABA. Zachęcam do lektury i serdecznie pozdrawiam. Boguś, OK8PKM/SP9MKM

Komentowanie jest wyłączone.